Realna promocja zdrowia, czyli produkty pszczele

Pszczoły zasłużyły na miano najpracowitszych zwierząt na świecie. Przenoszenie pyłku to gigantyczne wyzwanie, dzięki któremu rozwija się wiele obszarów środowiska naturalnego. Produkty pszczele posiadają mnóstwo właściwości dobroczynnych dla naszego zdrowia. Zatem pszczoły wciąż zasługują na zainteresowanie naukowców, jeśli chodzi o ochronę gatunkową.

Wartościowy pszczeli produkt nie do przecenienia

Pszczoły wytwarzają bogactwo doceniane przez człowieka, określane jako produkty pszczele. Większość z nich oprócz doskonałego smaku legitymuje się ogromem zalet wpływających na dobrostan ludzkiego ciała. Tak bardzo, że powstała osobna gałąź medycyny, która bada oddziaływanie produktów pszczelich na fizjologię człowieka. Została ona nazwana apiterapią. Produkty pszczele to między innymi miód, pyłek, wosk, jad, mleczko, propolis, pierzga. Każdy spośród podanych wykorzystuje się w kuracji wielu dolegliwości. Używane są też powszechnie do celów pielęgnacyjnych. Czemu tak bardzo docenia się produkty pszczele, że nie da rady się bez nich obejść suplementacja prozdrowotna i kosmetyka?
Miód – nie omiń jego dobroczynnych zalet

Jeśli idzie o najbardziej rozpoznawalny pszczeli produkt, miód nieodmiennie jest liderem. To dla jego smak od wieków prowadzi się pasieki, a kolejne zastępy hodowców dostarczają ma nasze stoły ten niesamowity skarb. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta. Miód w pierwszym rzędzie wykazuje znakomite działanie zwalczające drobnoustroje. Za sprawą regularnego spożywania miodu da się znacznie wzmocnić swoją odporność. Porcja miodu to także dobry pomysł przy zachwianiu immunologii organizmu, ponieważ ma on działanie przeciwzapalne. Co więcej, polecany jest też tym, którzy borykają się z podwyższonym ciśnieniem . Pod żadnym pozorem nie powinieneś rozrabiać go wrzątkiem – z takim dodatkiem nie utrzyma zbyt wielu właściwości wpływających na zdrowie.

Jak zdobyć pierzgę?

Gdy pszczoły już zbiorą pyłek i zmieszają go z wydzieliną z gruczołów ślinowych oraz miodem, tworzy się pierzga. Słynie jako doskonałe źródło licznych witamin bardzo ważnych dla ochrony ludzkiego organizmu – witaminy A, D, E i K. Za sprawą tej mieszaniny dostarczymy komórkom również niezbędnych pierwiastków, jak potas, magnez czy wapń. Ten pszczeli produkt polecany jest szczególnie osobom, które posiadają kłopoty z układem trawiennym, a także tym, którzy zmagają się na co dzień ze słabą immunologią organizmu. Będzie doskonały również dla osób, które lubią zadbać o swój wygląd, gdyż świetnie wpływa na włosy, paznokcie oraz skórę.
Kit pszczeli – wieloodcinkowe wsparcie

Jeśli chcesz dbać o kondycję, nie zapominaj o kicie pszczelim (propolis). Podobnie jak miód, działa antyzapalnie i antybakteryjnie. To prawdziwie wielozadaniowy pszczeli produkt – chroni przed mikrobami, a w przypadku nie ma sobie równych. Kit pszczeli bardzo szeroko stosowany jest w kosmetyce ze względu na swoje działanie wspomagające gojenie. Maść propolisową możemy wykonać nawet samodzielnie w domu. Bardzo dobrze przydaje się w przypadku różnego rodzaju ran, przy odmrożeniach i oparzeniach.