Jakie niemowlęce ciuszki wybrać?

Nad zorganizowaniem wyprawki dla maleństwa warto nieco się napocić. Wymagane są nie tylko okrycia, grzechotki i zestawy do mleka. Jednak równie niezbędne będą ciuszki, które muszą być wykonane na bazie najlepszych dzianin.

Zacznij od sprawdzenia składu dzianiny

Najpierw musisz wyszukać sklep z pełnym asortymentem ciuszków dla bobasów o wzorcowych parametrach. Każda mama decyduje o wyborze według uznania, lecz rozstrzygają nie tylko fason czy design.

Czym kierować się wybierając kaftaniki i śpioszki? Dla niemowlaków najlepiej sprawdzają się ciuszki z dzianiny bawełnianej. Do wrażliwego ciałka maluszków świetnie pasuje materiał bardzo miękki, przepuszczający powietrze i komfortowy w kontakcie ze skórą. Na tej bazie można uszyć śpiochy, piżamkę czy bluzeczkę. Bawełna jest trwała i nie powoduje alergii. Chroni i otula, a maluszek nie czuje zetknięcia z czymś niemiłym. Tylko dobry i wypróbowany producent dzianin bawełnianych wytwarza ubranka najlepszej jakości, które nie podrażnią delikatnej rączki czy nóżki maluszka. W przypadku gdy nie jest on najlepszej jakości, wtedy pojawiają się alergie skórne u dziecka.

Wełna – natury nie oszukasz!

Podczas wyjścia na dwór optymalnym rozwiązaniem są body wełniane, ewentualnie śpiworek z rękawkami czy klasyczny kombinezon. Dobrej jakości wełna zagwarantuje dziecku wygodę i równowagę termiczną. Wyróżnia ją doskonała paro- i termoprzepuszczalność. Wełniane ubranka powinien zaproponować każdy poważny producent dzianin dla dzieci. Dobra dzianina z owczego runa gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza i utrzymanie ciepła. Jeśli na zewnątrz będzie chłodno, wtedy ubranka z wełny zatrzymają właściwą temperaturę. Za to przy ociepleniu sweterki i bluzeczki są bardziej przewiewne. Najlepsze dzianiny wzbogaca się o dobre dodatki, tak by wełna nie gryzła i była jeszcze przyjemniejsza w użytkowaniu.

Warto wiedzieć, że sprawdzony polski producent dzianin ma dla Twojego dziecka zdrowe i wygodne ciuszki. Nie spiesz się z wyborami, za to wszystkie rozsądnie przemyśl. Znajdź produkty cieszące się dobrą opinią, a informacji o nich zasięgnij u źródeł.