Wybieraj z głową – wszystko o ciuchach dla dzieci

Prawie każdemu z nas, kto słyszy o wyborze ubranka dla niemowląt, przyjdą na myśl śpiochy. Jest to z pewnością podstawowy składnik wyprawki dla malca i najzwyczajniej nie bylibyśmy w stanie z niego zrezygnować. Zapinane są zazwyczaj na napy, natomiast mogą też posiadać guziczki na ramionach. Są przede wszystkim odpowiednie do spania dla bobasa i bardzo ułatwiają mamom przewijanie.

Natomiast półśpiochy to forma spodenek ze stópkami. Dla tego typu ubranka dla niemowląt nieuniknione jest to, by pamiętać o ubraniu dziecka także w dodatkową koszulkę, ew. ciepłe body. Naprawdę liczne grono rodziców wybiera właśnie półśpiochy dla swoich malców zamiast typowych spodni i skarpet. Czym są natomiast pajacyki? Charakteryzują je długi rękaw i zapięcie na napy czy na zamek. Wybierając ubranka dla niemowląt, warto wziąć je pod uwagę. Sprawdzają się zarówno za dnia, jak i w nocy.

Nie zapominajmy jednak o tradycyjnym body. Każdy je zna i wielokrotnie ubiera w nie swojego malca. Stanowi coś w rodzaju koszulki zapinanej w kroku. Zdecydowanie warto mieć w zapasie różne rodzaje body, gdyż jest to ubranko, które zapewnia dziecku wysoki komfort. Dla nieco większego malucha można zainwestować w body zakładane mu przez główkę, niemniej w przypadku maleństw najlepiej sprawdzi się body zapinane kopertowo.

Poza wspomnianymi ubrankami dla niemowląt, już na początku należy dokupić im ciepłe akcesoria na spacery. Bluzy, sweterki, kurteczki, kilka koszulek z krótkim i długim rękawkiem, czapki, rękawiczki.

Nie odnaleziono jeszcze w pełni sprawdzonego przepisu na skompletowanie doskonałej wyprawki dla niemowlaka, ale zawsze można mądrze dobrać jej elementy. Zanim kupisz ubranka, dokładnie przemyśl swój wybór i nie kieruj się nigdy wyłącznie opiniami innych. Skompletuj swój doskonały zestaw ubranek, który charakteryzować się będzie najwyższą funkcjonalnością.