Woda wodorowa – czy naprawdę wspomaga zdrowie?

Woda wodorowa od dawna jest w kręgu zainteresowań badaczy z wielu krajów. Przez coraz ulepszane sposoby jej pozyskania zjednuje sobie rzeszę fanów. Tak naprawdę wystarczy tylko generator wody wodorowej, by posiadać ją w swojej kuchni. Czy to się opłaca?

Czym jest woda nasycona wodorem?

Woda wodorowa to wolna od zanieczyszczeń woda, z „nadprogramowymi” cząsteczkami wodoru. Generator wody wodorowej splata pierwiastek w stanie gazowym z wodą, nie wiążąc się z jej cząsteczką.

Ciecz ciągle jest obiektem wielu prac badawczych azjatyckich naukowców, podbijając przy tym rynek japoński i koreański. W naszym kraju generatory dopiero niedawno pojawiły się w sklepach, jednak pozyskują coraz większe grupy fanów.

Woda z cząsteczkami wodoru a wpływ na zdrowie

Stwierdzono, że taka woda jest naturalnym i dobrze sprawdzającym się antyoksydantem, który skutecznie radzi sobie z wolnymi rodnikami. Są one odpowiedzialne za reakcje zapalne i tworzenie się niebezpiecznych zmian w ciele – nierzadko nowotworów. Następstwem zbytniej ich liczby w ciele często jest niebezpieczny stres oksydacyjny. Może rozpocząć uciążliwe i nieuleczalne choroby – Alzheimera, Parkinsona, RZS czy różne cukrzyce. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym ciecz ta usuwa wolne rodniki, ograniczając prawdopodobieństwo zachorowania.

Cudowne korzyści wody z wodorem

Regularne spożywanie wody z wodorem uodparnia ciało, a przy tym podtrzymuje sprawną pracę układu odpornościowego. Powoduje szybszą regenerację, dlatego szczególnie wskazana jest po dużym treningu fizycznym, w ciąży oraz osobom wiekowym i po kontuzjach.

Wodę z cząsteczkami wodoru dzięki właściwościom detoksowym oraz regeneracyjnym wskazuje się głównie sportowcom. Zbawienne efekty dostaną również osoby chcące schudnąć. Woda nasycona wodorem przyspiesza metabolizm, wspomaga redukcję cellulitu, a także normalizuje trawienie.

Czy woda wodorowa różni się od wody butelkowanej?

Dostarczanie wody dla organizmu to rdzeń zdrowia oraz poprawnych procesów zachodzących w naszym ciele. Nie za niska miara przyjętej wody umożliwia procesy trawienne, a jednocześnie daje witaminom i minerałom możliwość przepływu do wszystkich komórek.

Woda nasycona wodorem to gwarancja dużo bogatszego nawodnienia niż w przypadku zwyczajnej wody mineralnej lub źródlanej. Jest ona bez wątpienia bardziej obfita w regeneracyjne właściwości, co wpływa na pozytywne konsekwencje jej cyklicznego picia.

Dzięki mniejszym niż w wodzie mineralnej cząsteczkom ciało szybciej oraz efektywniej wchłania wodę nasyconą wodorem. Jeżeli troszczymy się o prawidłowe nawodnienie, warto zacząć czerpać korzyści, które daje jej picie.

Posiadając generator wody wodorowej, już nigdy nie kupimy wody butelkowanej, co jest zbawienne dla naszego portfela i oszczędności. Oprócz tego jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, które obniża zużycie plastikowych butelek w naszym życiu. To pokazuje, że generator wody wodorowej to tylko korzyści oraz zalety.