Na czym polega medycyna naturalna?

Dziedzina naturopatii jest bardzo szeroka, jest połączeniem wielu różnych praktyk, założeń i metod terapeutycznych opierających się na medycynie naturalnej. Tym, co je łączy jest wiara w zdolność uleczania organizmu z pomocą naturalnych metod. Jakie są naturalne metody leczenia i czy mogą być skuteczne?

Czym tak naprawdę zajmuje się naturoterapia?

Naturoterapia jest bardzo rozległą dziedziną. Jej filozofia polega na holistycznym spojrzeniu na człowieka ze wszystkimi jego problemami. W naturoterapii nie ma miejsca na rzeczy przypadkowe. Wszystko się liczy, nieistotne jest to, jaki mamy problem. Mądrości typu „jesteś tym, co jesz”, „ruch to zdrowie” czy „w zdrowym ciele, zdrowych duch” brzmią jak frazesy, jednak są najlepszym podsumowaniem założeń naturopatii. W każdym z aspektów zdrowia do najważniejszych kwestii zalicza się właściwa dieta, ale też odrobina aktywności, zdrowy i odpowiednio długi sen, a także wiara w pozytywne efekty leczenia. Ponadto, dziedzina naturoterapii korzysta z wielu metod leczniczych, które cieszą się popularnością w wielu zakątkach świata. W tym gronie znajduje się między innymi ziołolecznictwo, akupresura czy akupunktura, przeróżne formy masażu, a także aromaterapia czy homeopatia. Podstawową zasadą każdej z tych metod jest dążenie to tego, by umożliwić organizmowi wykorzystanie jego potencjału leczenia, choć czasem potrzebuje wskazania właściwej drogi.

Naturoterapeuta godny zaufania – gdzie go szukać?

Naturoterapia rozwinęła się i była wykorzystywana do zwalczania problemów zdrowotnych jeszcze przed powstaniem medycyny konwencjonalnej. Na ten moment można dostrzec, że stosowane przed laty metody znów stają się popularne, lecz niestety nie każdej osobie możemy zaufać. Medycyna naturalna posiada ogromną siłę, więc nie należy lekceważyć jej zalety, jednak przychodzi taki moment, kiedy niezbędne może być połączenie jej z tradycyjną medycyną, która jest oparta na nauce i nie skupia się wyłącznie na doświadczeniach empirycznych. Drobne różnice między nimi widzą wyłącznie osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje, doskonale opanowały zagadnienia związane z anatomią i fizjologią ludzkiego ciała, a poza tym właściwości danych substancji wykorzystywanych do leczenia. Osobą, która spełnia wszystkie te wymogi jest Barbara Kazana, która poza zawodem farmaceuty i kwalifikacjami posiadanymi w tej dziedzinie zna się na naturalnych substancjach leczniczych. Ogromną część wspomnianej wiedzy przelała na papier i zawarła w książce o nazwie “Porady naturoterapeutki”, w poradniku znajdziesz ogromną ilość wartościowych i sprawdzonych informacji o naturalnych metodach terapii przeróżnych dolegliwości.