Jak zadbać o łazienkę – to trzeba wiedzieć

Dom traktujemy jako miejsce, do którego wracamy, aby złapać oddech po całym dniu pracy i cieszyć się z obecności rodziny. Do stworzenia takiego azylu, musimy wcześniej zadbać o wystrój domu, a następnie dbać o utrzymanie porządku i regularne sprzątanie. Nanomax bez wątpienia nam w tym pomoże.

Czysta łazienka – dlaczego jest tak ważna?

Łazienka jest miejscem, w którym relaksujemy się i każdego dnia dbamy o własną higienę oraz pielęgnujemy ciało i włosy. To dlatego należy pilnować, aby zawsze był tam względny ład i porządek. Stosowanie specjalistycznych preparatów, jak chociażby Nanomax pozwoli usunąć brud oraz wszystkie bakterie i zarazki, występujących licznie w pomieszczeniu kąpielowym. Najwięcej wirusów znajduje się w okolicy umywalki, brodzika, wanny oraz muszli klozetowej. Dopiero kiedy potrafisz je czyścić, kąpiel czy mycie zębów mają szansę odbywać się w pełnej higienie i czystości.

Kluczową kwestią przy sprzątaniu łazienki jest systematyczne i dokładne mycie oraz dezynfekowanie armatury łazienkowej. przy porządkach warto korzystać ze środków na bazie chloru, które uporają się ze wszystkimi bakteriami. Grzybów, które równie często występują w łazience, można się pozbyć z pomocą regularnego wietrzenia pomieszczenia, ważne jest także pilnowanie drożności wentylacjiprzewodów wentylacyjnych.

Muszla klozetowa – w jaki sposób najlepiej zadbać o jej czystość?

Czyszczenie toalety warto przeprowadzać co najmniej kilka razy w tygodniu, tylko w ten sposób możliwe jest zlikwidowanie licznie gromadzących się w muszli i niewidocznych gołym okiem zarazków i bakterii. Jednym z lepszych preparatów jest Nanomax, który wyjątkowo dobrze sobie radzi z każdym zanieczyszczeniem, pozostawiając muszlę bezpieczną i czystą. Najlepiej jest wlać płyn do muszli wieczorem, wtedy będzie mógł pracować bez przerwy przez całą noc. Dodatkowo warto umieścić we wnętrzu muszli żel albo kostkę, które zwiększą działanie środka i zadbają o świeży zapach.

Dla jeszcze większego porządku i mniejszej ilości groźnych bakterii, nie można zapominać o zamykaniu klapy, zanim spuścisz wodę w toalecie. W taki sposób można uniknąć roznoszenia bakterii kałowych, zarazków oraz wirusów do dalszych części pomieszczenia. Groźne zanieczyszczenia mogą osiąść nie tylko na podłodze i ścianach, ale także na każdej innej rzeczy, która znajduje się w pobliżu.

Wanna, brodzik i umywalka – w jaki sposób zadbać o ich czystość?

Jeżeli chcesz, aby higiena była na najwyższym poziomie, sprzęty łazienkowe myj codziennie. To jednak bardzo pracochłonne, dlatego na co dzień równie dobrze możesz zamienić mycie na opłukiwanie. Wtedy wystarczy dwa razy w tygodniu zastosować detergent, który pozbędzie się wszystkich zarazków, przyschniętych śladów i innych zabrudzeń.