Dylematy właścicieli niewielkich łazienek

Urządzanie łazienki to skomplikowana sprawa. Przede wszystkim, odnowienie umywalni bywa aż nazbyt kosztowny, dlatego realizujemy taką renowację raz na lata. Nie zapominajmy też, że, zazwyczaj ciężko jest ocenić ergonomię pewnych pomysłów inżynierskich, zanim się ich nie wypróbuje. Szereg ludzi jest powodowana wobec tego ocenami związanymi z dekoracyjnością, a nie praktycznymi. Wyborem nastręczającym szczególnych trudności bywa ten pomiędzy wanną oraz prysznicem.

Czy warto instalować w łazience wannę?

Spora część użytkowników nawet w przypadku mikroskopijnej łazienki decyduje się na wannę. Zapewnia ona bowiem zupełnie inny poziom wygody, niż najczęściej spotykany brodzik prysznicowy. Zwłaszcza przedstawicielki płci pięknej przepadają za tym, aby odprężać się w wannie równocześnie racząc się kieliszkiem wina, nie możemy jednak zignorować faktu, że z przyjemnością posługują się nią także pozostali członkowie rodziny, a przede wszystkim nasze pociechy. W ich optyce wanna to miejsce do igraszek trudno więc dziwić się, że kochają bawić się w niej przez bardzo długi czas. Firmy produkujące wyposażenie łazienkowe mają w swojej ofercie uderzająco urozmaiconą gamę wanien o różnych standardach wymiarowych. Możemy zainstalować nawet niewielki rodzaj wanny którego długość nie przekracza 120 cm, wspaniały specjalnie dla dzieci spragnionych zabawy. Takie wanny przeznaczone są przede wszystkim do ograniczonych powierzchniowo umywalni.

Seniorzy uskarżają się od czasu do czasu na to, iż posługiwanie się wanną stwarza ryzyko groźnego poślizgnięcia się i upadku, w przypadku gdy dokuczają im pewne choroby i problemy ze stawami. Najlepszym rozwiązaniem z ich punktu widzenia jest wanna z drzwiczkami, dlatego, że nie wymaga podnoszenia nóg na duża wysokość zatem nasi seniorzy bezproblemowo będą wchodzić do wanny jak do brodzika prysznicowego. Taka wanna to także idealna opcja dla osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych, jeśli chce bez pomocy innych wykonywać codzienne czynności higieniczne i czuć się niezależną.

Wanna z drzwiczkami skutecznie zamieni tradycyjny natrysk

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem może przyprawić o ból głowy. Na ogół zdania pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny są niezgodne ze sobą. Podczas, gdy jedni uwielbiają spędzać w łazience długie godziny, natomiast pozostali domownicy cenią sobie możliwość błyskawicznego umycia się. Komfortowa wanna z drzwiczkami może być w takich okolicznościach wyposażona również w praktyczną ściankę, dzięki której będzie pełniła także funkcję prysznica. Na takie rozwiązanie stawia wiele ludzi, którzy nie mają możliwości instalacji osobnej wanny oraz dużego natrysku. Jeśli prysznic będzie malutki czy niekomfortowy dla użytkowników, znacznie korzystniej jest go zastąpić stosownie większą wanną, ponieważ zapewni ona większe możliwości i da szansę na komfortowe i szybkie wzięcie prysznica.

W fachowych sklepach bez trudu możemy odszukać szeroką gamę ścianek wykonanych ze szklanych materiałów, które instaluje się właśnie w wannach, by mieć możliwość korzystania z nich w pozycji stojącej. Wymienioną wcześniej przegrodę można także wykonać na zamówienie w dowolnym wzorze bądź postawić na zasłonkę, choć nie da się ukryć, że takie alternatywy są obecnie mało popularne, co wynika z tego, że nie są zbyt higieniczne, ani praktyczne.