Mój top 5 filmów

film

Ostatnio wspominałem, że uwielbiam oglądać filmy. Moim skromnym zdaniem coś tam nawet o nich wiem, chociaż zapewne wykształcony krytyk filmowy stwierdziłby, że moja wiedza jest żałośnie niska. Niemniej jednak chciałem się dzisiaj z wami podzielić moimi ulubionymi pozycjami filmowymi, do których chętnie wracam. Niestety dla was, preferuję ciężkie i skomplikowane filmy (nie mówię, że jesteście na nie zbyt mało leniwi ani nic, po prostu wiem, że większość osób ceni sobie lekką rozrywkę przy której zdecydowanie łatwiej można odpocząć).

Ulubiony gatunek filmowy: filmy psychologiczne/dokumentalne
Ulubiony aktor: Tom Hanks (bardzo lubię też Bradley Coopera)
Ulubiona aktorka: Jennifer Lawrence

Free stock photo of camera, photography, vintage, lensTop 5 moich filmów będzie dość oryginalny, ponieważ ciężko mi powiedzieć jednoznacznie, który z tych filmów uważam za najlepszy. Kolejność może nie jest przypadkowa, ale często sam zmieniam zdanie na ten temat, nie przywiązujcie się więc do pierwszej bądź drugiej pozycji. Przejdźmy może do sedna.

  1. Nietykalni – uwielbiam ten film po prostu za wszystko, za humor, za głównych aktorów, za prawdę jaką w sobie niesie. Uprzedzam jest to jednak film bardzo ciężki, mimo widocznego humoru. Moja dziewczyna za każdym razem przy nim płacze, także kobiety same wiecie 😉
  2. Wyspa tajemnic i genialny Leonardo. Zastanawiałem się nawet czy nie powinien znaleźć się w liście moich ulubionych aktorów. Na szczęście dostał już Oscara więc na pewno się nie obrazi. Wyspa tajemnic jest genialna. Za każdym razem gdy oglądam ten film znajduje w nim coś nowego i to jest w tym wszystkim najlepsze.
  3. Zielona Mila – to chyba oczywiste, ten film kochają chyba wszyscy, bo jak przejść obok niego obojętnie? Mimo, że trochę w nim fantastyki to i tak jest świetny.
  4. Skazani na Shawsank – Klasyka i jeszcze raz klasyka. Nie brakuje tu kultowych tekstów, a akcja toczy się na tym samym poziomie przez cały film. Zdecydowanie polecam.
  5. Fight Club – spotkałem się z opinią, że to typowo męski film, chociaż ja się z tym nie zgodzę. Owszem, pełno tu przemocy, ale także prawdziwości relacji międzyludzkich. Zaskoczenie – bomba. Tego na pewno się nie spodziewacie.

Lista mogłaby być długa, pewnie doszlibyśmy nawet do 50 pozycji, ale muszę mieć przecież o czym do was pisać, także na pewno jeszcze pojawią się tu ciekawe tytuły, także z tych mniej znanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *